Gyermekerdő Alapítvány

2015-től

A szervezet tevékenysége és célja a környezetvédelemre, a fenntartható fejlődésre, a környezettudatos életre és egészséges életmódra való nevelés, a környezettudatos gazdálkodásra való felkészítés, a kulturális örökség megóvása, ezen belül a helyi népművészeti értékek felkutatása, a helyi népművészet, gasztronómia támogatása, továbbfejlesztése, hagyományőrzés. Szociális tevékenység, családsegítés, ezen belül a beteg gyerekek támogatása, gyermeküdültetés, egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység, képességfejlesztés, ismeretterjesztés, nevelés és oktatás. Az alapítvány olyan személyek és szervezetek támogatására jött létre, akik az alapítvány célkitűzéseinek megfelelnek. Az alapítvány támogatja a közösségformálást és hagyományőrzést, ennek érdekében programokat szervez, melyek összhangban vannak az alapítvány egyéb célkitűzéseivel. Az alapítvány jogerős nyilvántartásba vétele 2015. szeptember 05-én történt meg, így az alapítványnak 2015-ben kevés ideje volt az aktív működésre. Ezzel szemben a 2016-os évben alapítványunk négy pályázaton nyert támogatást, melyből kettőt már teljes egészében megvalósított.

Fontosnak tartjuk alapítványunk céljainak minél szélesebb körben való elterjedését, melyhez jó alapot nyújtanak a támogatással megvalósított és jövőben megvalósuló programok. Az Erdők Hete alkalmából lehetőségünk nyílt öt napig fogyatékkal élő gyerekeket táboroztatni. A tábor segítette a beteg gyermekek képességeinek fejlesztését, valamint a gyermekek megismerkedhettek természeti környezetükkel és annak megóvásának fontosságával.

"Környezeti nevelés a Somogyszobi Erdészeti Erdei Iskola és Oktatási Központban" címmel filmet készítettünk a környezettudatos életre való nevelés jegyében. A film saját, és más rendezvényeken, oktatási intézményekben történő levetítésén, valamint az interneten történő közvetítésén keresztül 1500-2000 főt ért el.

"Környezeti nevelés a termőföld, az erdő szeretetén keresztül a család egységéért" című szakmai programunk keretein belül 400 fő jut a természettel, környezetvédelemmel, egészséges életmóddal, kulturális, népművészeti értékekkel, hagyományőrzéssel és hitélettel kapcsolatos ismeretek birtokába.

Gyermekerdő Alapítvány 2015
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el